رفع ارور Stop working

0

رفع ارور Stop working

ارور Stop working یکی از مشکلات بسیار رایج کاربران سیستم‌عامل ویندوز است که کاربران این سیستم‌عامل به‌وفور با آن برخورد می‌کنند، این ارور می‌تواند به دلایل بسیاری رخ دهد که برخی از این دلایل به ضعف‌های سخت‌افزاری برمی‌گردند و برخی نیز ضعف نرم‌افزاری هستند. معمولاً ارور Stop working زمانی پیش می‌آید که شما بخواهید یک برنامه یا یک بازی را بر روی کامپیوتر خود اجرا کنید، در برخی از مواقع نیز این ارور در هنگام کار با برنامه پیش می‌آید و شمارا به بیرون از نرم‌افزار هدایت می‌کند.

همان‌طور که گفته شد این ارور می‌تواند دلایل سخت‌افزاری داشته باشد، قبل از هر چیزی شما باید با پیش‌نیازهای برنامه و یا بازی که قصد اجرای آن بر روی کامپیوتر خود رادارید آشنا باشید، معمولاً ارور Stop working به دلیل کم بودن حافظه‌ی رم رایانه‌ی شما پیش می‌آید، پس قبل از هر چیزی مطمئن شوید که حداقل رم موردنیاز برای اجرا نرم‌افزار موردنظر را در دسترس دارید.

برخی مواقع پیش می‌آید که سازندگان یک برنامه، نرم‌افزار خود را برای یک سیستم‌عامل خاص همانند ویندوز ۷ توسعه می‌دهند، در این مواقع این احتمال وجود دارد که شما با نصب برنامه‌ی موردنظر بر روی ویندوز ۸ یا ۱۰ به مشکل برخورد کنید، برای رفع این مشکل بر روی نرم‌افزار موردنظر کلیک راست کرده و از منوی ظاهرشده گزینه‌ی properties را انتخاب کنید، از پنجره‌ی بازشده به سربرگ compatibility رفته و گزینه‌ی run this program in compatibility mode را فعال کنید، از زیر گزینه‌های این قسمت ویندوز ۷ را انتخاب کرده و بر روی ok کلیک کنید.

اگر با انجام راه‌کار بالا مشکل شما حل نشد این امکان وجود دارد که شما برخی از پیش‌نیازهای نرم‌افزاری را انجام نداده باشید، برای رفع این مشکل پکیج‌های net framework و c++ redistributable را به‌صورت کامل دانلود کرده و بر روی سیستم خود نصب کنید.

آخرین مشکلی که می‌تواند باعث رخ دادن این ارور شود، مربوط به عدم فعال‌سازی صحیح نرم‌افزار است، این مشکل بیشتر درزمینهٔ ی بازی‌های ویدئویی رخ می‌دهد، شما باید مطمئن شوید که در هنگام نصب یک بازی عملیات کرک کردن آن را به‌درستی انجام داده باشید، به این نکته نیز توجه داشته باشید که برخی از کرک‌ها معتبر نیستند و امکان عدم کارکرد صحیح آن‌ها وجود دارد، پس کرک بازی خود را از سایت‌های معتبر دانلود کنید.

اگر با انجام راه‌حل‌های بالا مشکل شما رفع نشد می‌توانید با متخصصان سیسبان تماس بگیرید تا شمارا بیشتر راهنمایی کنند.

شماره تماس: ۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here