حل مشکل Connecting تلگرام

0
حل مشکل Connecting تلگرام

حل مشکل Connecting تلگرام

خیلی از وقت‌ها برای شما پیش می‌آید که هنگام ورود یا کار کردن با اپلیکیشن تلگرام با کلمه‌ی Connecting در نوار بالای این اپلیکیشن روبه‌رو می‌شوید، این مشکل در نسخه‌های غیررسمی تلگرام همانند موبوگرام و اپلیکیشن های فارسی مشابه دیگر نیز زیاد مشاهده می‌شود، نمایش یافتن این نوشته دلایل بسیاری دارد که تقریباً تمامی آن‌ها به اتصال شما با اینترنت مربوط می‌شود. شما برای حل مشکل Connecting تلگرام می توانید اقدامات زیادی انجام دهید که در ادامه‌ی مطلب به‌تمامی دلایلی که ممکن است باعث رخ دادن این پیام شود پرداخته‌ایم که اگر تمامی آن‌ها را به‌دقت انجام دهید به‌احتمال بسیار زیاد مشکل شما به‌صورت کامل رفع خواهد شد.

۱- اتصال خود به اینترنت را چک کنید.

مطمئن شوید که هنگام ورود به اپلیکیشن تلگرام اتصال داده‌های شما یا وای فای شما روشن باشد. اگر برای اتصال به تلگرام از وای فای و مودم خانگی استفاده می‌کنید مطمئن شوید که چراغ مربوط به اتصال اینترنت شما روشن باشد. در صورت روشن بودن چراغ و کارنکرده تلگرام یک‌بار مودم خود را ریست کنید. اگر نیز از اینترنت همراه استفاده می‌کنید مطمئن شوید که اینترنت گوشی شما به‌درستی فعال‌شده باشد و کار کند. در صورت تنظیم بودن صحیح اینترنت یک‌بار اتصال داده‌های خود را خاموش و روشن کنید.
۲- تمام شدن حجم اینترنت یا بسته‌ی شما
مطمئن شوید که هنگام باز کردن تلگرام دارای حجم بسته و اینترنت کافی باشید، این احتمال وجود دارد که هنگام کار با اپلیکیشن تلگرام، حجم بسته یا اینترنت شما تمام شود، در صورت رخ دادن این مسئله پیام Connecting در نوار بالایی تلگرام شما نمایش داده خواهد شد.

۲- مشکل Proxy و استفاده از VPN

این احتمال وجود دارد که شما هنگام تنظیم کردن اینترنت گوشی خود یا استفاده‌ی بی‌رویه از VPN یک پراکسی برای گوشی‌ خود فعال کرده باشید، برای رفع این مشکل ابتدا وارد Setting تلگرام شوید و از منوی ظاهرشده به قسمت Data and Storage بروید، در این قسمت بر روی Proxy Settings کلیک کنید و مطمئن شوید که این گزینه غیرفعال باشد. پس از چک کردن این گزینه به تنظیمات گوشی خود رفته و بر روی گزینه‌ی More کلیک کنید در منوی بازشده بر روی VPN کلیک کرده و مطمئن شوید که هیچ‌کدام از برنامه‌های موجود در این صفحه در حالت Connected قرار نداشته باشند. در آخر نیز سعی کنید که هنگام کار با تلگرام از VPN یا نرم‌افزارهای عبور از تحریم استفاده نکنید.

۳- مشکل Cache

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای حل مشکل Connecting تلگرام انجام دهید پاک سازی کش است. شما در طی استفاده طولانی‌ مدت خود از تلگرام، حجم داده‌ها و اطلاعات زیادی را بر روی گوشی خود ذخیره می‌کنید، برخی از این اطلاعات بر روی حافظه‌ی کش تلگرام ذخیره می‌شوند به‌مرورزمان این اطلاعات ذخیره‌شده بر روی حافظه‌ی کش شما براثر افزایش حجم باعث اخلال در اپلیکیشن و اتصال تلگرام به اینترنت می‌شوند. برای رفع این مشکل به تنظیمات گوشی خود رفته و بر روی Apps کلیک کنید، از میان برنامه‌های ظاهرشده بر روی تلگرام کلیک کرده و Clear Cache را بزنید، در صورت کار نکردن، یک‌بار تلگرام را حذف و دوباره اقدام به نصب آن کنید.

۴- از دسترس خارج شدن سرورهای تلگرام

در برخی از مواقع توسعه‌دهندگان تلگرام برای رفع مشکلات و اضافه کردن ویژگی‌های جدید چند ساعت تمامی سرورهای خود را از دسترس خارج می‌کنند، در این شرایط هیچ فردی نمی‌تواند به تلگرام دسترسی داشته باشد و شما در نوار بالایی تلگرام خود پیام Connecting را مشاهده خواهید کرد، برای رفع این مشکل هیچ راه‌حلی وجود ندارد و شما باید صبر کنید تا تلگرام دوباره به حالت اولیه برگردد، معمولاً این قطعی‌ها نزدیک به دو ساعت زمان می‌برند.

درصورتی‌که تمامی موارد بالا را با دقت و به‌درستی انجام دادید، ولی مشکل شما همچنان پابرجا است با متخصصان ما تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنند.
شماره تماس با ما: ۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here