رفع مشکل علامت تعجب روی اینترنت

0

رفع مشکل علامت تعجب روی اینترنت

یکی از مشکلاتی که به‌صورت فراوان برای انواع کاربران رایانه‌های شخصی پیش می‌آید، مشکل ظاهر شدن علامت تعجب بر روی آیکون کانکشن اینترنت است، این مشکل می‌تواند دلایل فراوانی داشته باشد، برای رفع مشکل علامت تعجب روی اینترنت شما ابتدا باید از اتصال مودم خود به اینترنت اطمینان حاصل فرمایید، عمدتاً دلیل رخ دادن این اشکال در رایانه‌های خانگی و لپ‌تاپ‌ها قطع شدن موقت اینترنت توسط سرویس ارائه‌دهنده است که پس از مدتی رفع می‌شود، اما اگر مشکل شما بیش از چند ساعت طول کشیده و هنوز نیز مشکل شما پابرجا است، طبق دستور عمل‌هایی که در زیر آمده عمل کرده تا مشکل شما حل شود.

  • ریست کردن مودم

اولین قدم برای رفع مشکل علامت تعجب روی اینترنت ریست کردن مودم است، این احتمال وجود دارد که بین خط تلفن و مودم شما اخلال پیش‌آمده باشد یا اینکه مودم شما به دلیل روشن ماندن بیش‌ازحد قادر به سرویس‌دهی بیشتر نباشد، اگر مشکل شما از مودم باشد، با یک‌بار restart کردن این مشکل حل خواهد شد.

  • چک کردن سوکت ها

یکی دیگر از دلایل رایج رخ دادن این خطا، شل شدن سوکت ها یا بیرون آمدن آن‌ها است، مطمئن شوید که تمامی سوکت ها به‌درستی در پورت مربوطه جای گرفته باشند. البته این مشکل در رابطه بااتصال وایرلس و استفاده از وای فای صدق نمی‌کند.

  • آنتی‌ویروس

بسیاری از آنتی‌ویروس‌های ممکن است به دلیل وجود تروجان یا کرم بر روی سیستم از دسترسی شما به اینترنت جلوگیری کنند، این مشکل بیشتر بر روی آنتی‌ویروس NOD32 به چشم می‌خورد، یک‌بار آنتی‌ویروس خود را به‌صورت کامل خاموش کرده و تست کنید.

  • Internet Option

پس از نصب ویندوز این سیستم‌عامل به‌صورت خودکار برخی از تنظیمات را بر روی سیستم شما اعمال می‌کند، یکی از این تنظیمات مربوط به Internet Option می‌شود، در قسمت سرچ سیستم خود واژه‌ی Internet Option را تایپ کرده و اینتر را فشار دهید، از تب بازشده بر روی سربرگ Connections رفته و بر روی LAN Settings کلیک کنید، تمامی تیک‌های موجود در منوی ظاهرشده را بردارید و بر روی Ok کلیک کنید.

  • درایورهای کارت شبکه

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث ایجاد مشکل علامت تعجب بر روی آیکون اینترنت شود، نصب نبودن یا عدم نصب صحیح درایورهای کارت شبکه است، در آخرین نسخه‌ی سیستم‌عامل ویندوز یعنی ۱۰ درایورها به‌صورت خودکار نصب می‌شوند، اما برای احتیاط بیشتر حتماً درایورهای مربوط به سخت‌افزار سیستم خود را از روی دی‌وی‌دی که توسط شرکت سازنده در اختیار شما قرارگرفته است نصب کنید، اگر به دی‌وی‌دی نام‌برده شده دسترسی ندارید، می‌توانید از سایت سازنده‌ی سخت‌افزار خود این درایورها را دریافت کنید.

  • ای پی دادن دستی

اگر سیستم شما عضو یک شبکه‌ی کامپیوتری واقع در یک سازمان است یا اینکه تمامی راه‌های بالا را امتحان کردید و به نتیجه نرسیدید، باید به کارت شبکه‌ی خود ای پی دستی بدهید. بر روی آیکون اینترنت که بر روی آن علامت تعجب قرار دارد کلیک راست کرده و گزینه‌ی Open Network and Sharing Center را بزنید، پس از باز شدن صفحه از منوی سمت چپ بر روی Change Adapter Setting کلیک کنید، در صفحه‌ی بازشده بر روی اولین گزینه‌ی موجود بر صفحه کلیک راست کرده و گزینه‌ی Properties را بزنید، در صفحه‌ی بازشده بر روی IPv4 دو بار کلیک کنید و ای پی و دی ان اس دستی بدهد. توجه داشته باشید که ای پی شما باید در رنج ۱۹۲٫۱۶۸ باشد.

  • ریست کردن کارت شبکه

این مرحله همانند مرحله‌ی بالا است، با این تفاوت که در مرحله‌ی آخر بجای کلیک کردن بر روی گزینه‌ی Properties بر روی Disable کلیک کنید، پس از چند ثانیه دوباره بر روی کارت شبکه کلیک راست کرده و Enable را بزنید.

  • مشکل سخت‌افزاری

در مرحله‌ی آخر اگر هیچ‌کدام یک از راه‌حل‌های بالا برای شما جواب نداد، به‌احتمال‌زیاد مشکل سخت‌افزاری از مودم یا کارت شبکه‌ی شما است که باید آن را به‌طور حضوری و در مراکز مرتبط حل کنید.

اگر نیاز به کمک حضوری دارید یا اینکه در هنگام انجام دادن یکی از راه‌های بالا به مشکل برخورد کردید با کارشناسان سیسبان تماس حاصل فرمایید تا شمارا راهنمایی کنند.

شماره تماس: ۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here