حل مشکل کار نکردن اینترنت گوشی

0

حل مشکل کار نکردن اینترنت گوشی

یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی‌های اندروید به‌وفور به آن مواجه می‌شوند، مشکل کار نکردن دیتا یا اینترنت گوشی است، این مشکل به این صورت رخ می‌دهد که کاربران با استفاده از وای فای به اینترنت وصل می‌شوند و تمامی کارهای خود را انجام می‌دهند اما زمانی که می‌خواهند از اینترنت خود گوشی استفاده کنند با ارور no connection روبه‌رو می‌شوند، رخ دادن این ارور دلیل بسیار ساده‌ای دارد و آن نیز به هم ریختن تنظیمات نقاط دستیابی یا همان APN های گوشی است، راه‌حل رفع این مشکل بسیار ساده است در ادامه با ما همراه باشید تا شمارا در رفع این مشکل بر روی تمامی اپراتورهای سیم‌کارت راهنمایی کنیم.

  • ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید.

حل مشکل کار نکردن اینترنت گوشی

  • در قسمت تنظیمات به دنبال گزینه‌ای بانام More یا بیشتر بگردید، اگر گوشی شما دارای قسمت More نبود یا اینکه گزینه‌ای به نام Mobile Network یا شبکه‌های موبایل در بخش تنظیمات شما وجود داشت بر روی آن کلیک کنید. اگر در پیدا کردن Mobile network با مشکل مواجهید می‌توانید از بخش جستجوی موجود در تنظیمات استفاده کنید.

حل مشکل کار نکردن اینترنت گوشی

  • در بخش Mobile network بر روی گزینه‌ی نقاط دستیابی و یا Access point کلیک کنید.
  • در این قسمت نام APN های موجود درگوشی شمارا نوشته است، بر روی New APN موجود در بخش بالای صفحه کلیک کنید.

حل مشکل کار نکردن اینترنت گوشی

  • از مرحله‌ی بعد نسبت به سیم‌کارت شما مراحل متفاوت خواهد بود، لطفاً نسبت به سیسم کارت خود توضیحاتی که در ادامه‌ی مطلب نوشته‌شده را انجام دهید.

حل مشکل کار نکردن اینترنت گوشی

  • دارندگان سیم‌کارت همراه اول:

در بخش name یا نام کلمه‌ی mci را با حروف کوچک وارد کرده و در قسمت APN نیز mci را وارد کنید.

  • دارندگان سیم‌کارت ایرانسل:

در بخش name یا نام کلمه‌ی Irancell-GPRS را وارد کرده و در قسمت APN نیز mtnirancell را وارد کنید. (به حروف کوچک و بزرگ توجه داشته باشید)

  • دارندگان سیم‌کارت رایتل:

در بخش name یا نام کلمه‌ی RighTel وارد کرده و در قسمت APN نیز RighTel را وارد کنید.

پس از انجام مراحل فوق بر روی تیک موجود در بالای صفحه کلیک کنید تا APN جدید ذخیره شود، پس‌ازآن APN جدید را فعال کنید. تنظیمات مربوط به اینترنت شما ریست شده است، معمولاً نزدیک به ۳۰ دقیقه زمان می‌برد تا اینترنت شما به حالت اولیه بازگردد، پس‌ازآن می‌توانید با خیال راحت از دیتای گوشی خود استفاده کنید.

حل مشکل کار نکردن اینترنت گوشی

اگر همچنان با مشکل عدم دسترسی به اینترنت با استفاده از موبایل دیتا بر روی گوشی خود مواجه هستید، با کارشناسان سیسبان تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنند.

شماره تماس: ۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here