برند لنوو برای کجاست؟

0
مارک لنوو برای کجاست؟

برند لنوو برای کجاست؟

لنوو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی سخت‌افزار در جهان است که بخش بزرگی از بازار تولید لپ‌تاپ، کامپیوترهای خانگی و تلفن‌های همراه را در دست دارد. لنوو در سال ۱۹۸۴ در شهر پکن توسط Liu Chuanzhi تأسیس شد، نام ابتدایی این شرکت Legend است که توسط مؤسس آن انتخاب‌شده بود، بعدها و در سال ۲۰۰۳ نام این شرکت به Lenovo تغییر یافت، شرکت لنوو از همان روزهای تأسیس با بکار گیری از افراد متخصص و مدیریت درست توانست جای خود را در بازار کامپیوتر پیدا کند و به‌سرعت از دیگر رقیبان خود پیشی گرفت، در سال ۲۰۰۵ کمپانی Lenovo با کمپانی معروف IBM ادغام شد و بازار هدف خود را گسترش داد. از همان سال‌ها بود که این کمپانی با کمک IBM شروع به ساخت رایانه‌های قابل‌حمل یا به‌اصطلاح لپ‌تاپ کرد.

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره شد کمپانی لنوو در پایتخت چین یعنی شهر پکن تأسیس‌شده و این برند اصلیتی چینی دارد، اما پس از ادغام این شرکت با کمپانی IBM در سال ۲۰۰۵ لنوو تبدیل به یک برند چندملیتی شده و دفاتر مختلفی در سرتاسر دنیا دارد. دفتر اصلی این برند در شهر موریزویل واقع در کارولینای شمالی قرار دارد.

شاید بتوان بزرگ‌ترین بازاری را که هم‌اکنون Lenovo در آن سهم زیادی دارد را بازار لپ‌تاپ دانست، این شرکت چندملیتی پس از ادغام با IBM به‌سرعت توانست جایگاه خود را در این بازار پیدا کند و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین برندهای دنیا درزمینهٔ ی لپ‌تاپ شود، هم‌اکنون و بر اساس آخرین آمار سال ۲۰۱۷، Lenovo بزرگ‌ترین تولیدکننده و فروشنده‌ی لپ‌تاپ در سرتاسر جهان است.

از دیگر بازارهایی که لنوو در آن نقش دارد می‌توان به تولید گوشی هوشمند، انواع تبلت و کامپیوترهای رومیزی اشاره کرد که در این بازارهای نیز سهم بزرگی را به خود اختصاص داده است.

بدون شک لنوو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی سخت‌افزار در سرتاسر جهان است که به‌مرورزمان توانسته جایگاه بسیار مناسبی را برای خود در این صنعت بزرگ به دست بیاورد، پیش‌بینی می‌شود که این شرکت چندملیتی در سال‌های آینده با ورود به دیگر عرصه‌های تکنولوژی بازار خود را گسترده‌تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here