آموزش تنظیمات مودم ADSL

0

آموزش تنظیمات مودم ADSL

۱-برای دسترسی به تنظیمات مودم ؛به یک کامپیوتر، لپتاپ ، تبلت و یا یک موبایل هوشمند متصل به مودم (به صورت کابلی) و یا WiFi نیاز دارید.

۲-مرورگر خود را باز کنید و به default gateway آن متصل شوید.آدرس اغلب مودم های رایج http://192.168.1.1 یا http://192.168.0.1 و یا http://192.168.1.254 میباشد.

اگر آدرس های default gateway  بالا کار نکرد.ساده ترین راه پیدا کردن آدرس مودم،بررسی وبسایت سازنده ی مودم در قسمت اطلاعات و پشتیبانی است.

۳-صفحه ی ورود برای شما در مرورگر باز می شود.اگر از شما نام کاربری خواسته شد بصورت معمول این قسمت را admin وارد کنید، و رمز عبور بصورت پیشفرض admin ویا password می باشد.

اگر با اطلاعات بالا موفق نشدید،لطفا صفحه ی سایت سازنده ی مودم را برای یافتن نام کاربری و رمز عبور پیشفرض،بررسی کنید.اگر مودم شما دست دوم باشد و یا قبلا از آن استفاده کرده باشید ، ممکن است تنظیمات شخصی بر روی مودم ذخیره شده باشد.اگر لازم است،میتوانید مودم را ریست کنید و به تنظیمات کارخانه بازگردانید در این صورت تمامی تنظیمات به حالت اولیه بازگردانده می شود.

۴-برای سازگاری این آموزش با تمامی برندهای مودم و تجهیزات شبکه ،از این مرحله به بعد بصورت کلی تر توضیح داده می شود.از آنجا که ممکن است صفحه ی تنظیمات در مدل های مختلف متفاوت باشد،بنابر این اگر در مرحله ای از آموزش دچار مشکل شده اید.با جستجو در وبسایت سازنده ی مودم میتوانید مشکل را برطرف کنید.

نصب هوشمند

۵-به صورت ایده آل؛مودم شما دارای نصب هوشمند و یا نصب سریع می باشد که بصورت خودکار اولین باری که وارد صفحه ی مودم شوید اجرا می شود.وبا یک دکمه که به صورت واضح برای اجرای آن در صفحه تنظیمات قرار گرفته است.بعضی از م.دم ها ممکن است برای نصب هوشمند دارای یک CD باشند که به همراه مودم عرضه می شود که با استفاده از آن میتوانید تنظیمات را انجام داده و آن را برای مودم ارسال کنید.

۶-مراحل نصب هوشمند شما را در مسیر نصب به صورت کامل راهنمایی میکنند تا تنظیمات ضروری را برای مودم انجام دهید.

شما برای نصب و راه اندازی مودم و اینترنت ،به نام کاربری و رمزعبور ارائه شده توسط سرویس دهنده ی اینترنت خود نیاز دارید یا در صورت نیاز با سرویس دهنده ی اینترنت خود تماس گرفته و نام کاربری و رمزعبور را از آن ها دریافت کنید.

تنظیمات Wifi

۷-اکثر پروسه های نصب هوشمند شامل تنظیمات WiFi  نیز هستند.که امکان تغییر نام WiFi و تغییر پسورد و الگوریتم رمزنگاری آن را در اختیار شما قرار می دهند.

شما باید تنظیمات WiFi خود را یادداشت نمایید تا در آینده ودر صورت نیاز به آن دسترسی داشته باشید.و هرگز WiFi خود را بر روی حالت بدون رمزقرار ندهید به دلایل خطرات امنیتی از اینکار پرهیز کنید.

توجه:اگر بصورت WiFi به مودم متصل شوید و تنظیمات WiFi را تغییر دهید، در زمان ذخیره سازی تنظیمات، اتصال دستگاه شما با مودم قطع خواهد شد و برای اتصال مجدد به تنظیمات جدید WiFi نیاز دارید.اگر دستگاه شما به WiFi متصل است ولی دسترسی به اینترنت ندارید،از تنظیمات WiFi دستگاه خود “Forget  this network” را انتخاب کنیدو مجددا متصل شوید.

۸-پس از پایان نصب هوشمند و ذخیره سازی تنظیمات ،به مودم کمی فرصت بدهید.بعضی از مودم ها پس از ذخیره تنظیمات جدید به صورت خودکار ریستارت می شوند بعضی از مدل های دیگر نیز پس از چند دقیقه تنظیمات جدید را اعمال میکنند و مجددا آنلاین می شوند.

بررسی چراغ های مودم

۹-به چراغ های روی مودم توجه کنید.آنها باید به رنگ سبز یا آبی باشند.بسیاری از مودم ها دارای چراغ چشمک زن هستند که نشان دهنده ی فعالیت و برقراری ارتباط است.بنابر این از این بابت نگران نباشید مگر اینکه کارخانه سازنده در قسمت پشتیبانی سایت خود، هشداری مبنی بر وجود مشکل در این حالت ذکر کرده باشد.

اگر چراغ status  به رنگ قرمز یا نارنجی ویا سایر رنگهای منفی بود،به معنی وجود مشکل در تنظیمات می باشد.

۱۰-با استفاده از یک دستگاه متصل به WiFi برقراری ارتباط با اینترنت را بررسی کنید.

 

تنظیمات عمومی مودم

۱-مرورگر خود را باز کنید و آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ را در نوار آدرس تایپ کنید و اینتر را بزنید.

۲-نام کاربری و رمزعبور خواسته شده را وارد کنید.(بصورت پیشفرض هر دوی آنها را admin) کنید.

۳-بر روی قسمت advanced optipns و بعد از آن وارد قسمت wan وارد شوید.

۴-تنظیمات زیر را وارد و ذخیره کنید.

نوع ارتباط: PPPOE

نام ارتباط: نام ISP را وارد کنید.(مهم نیست)

نام کاربری: (نام کاربری که ISP برای شما مشخص کرده است)

رمز عبور: (رمز عبوری که ISP برای شما مشحص کرده است)

VPI: 0

VCI: 35

باقی متغییر ها را تغییر ندهید.

پایان

در نهایت امیدوارم آموزش ارائه شده در جهت رفع مشکلات رایانه ای ، مفید واقع شده باشد.

در صورت بروز هر گونه مشکل رایانه ای کارشناسان ما آماده پاسخگویی به مشکلات شما هستند.

شماره تماس از سراسر کشور :

۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از تهران :

۱۴۶۱ ۲۳۰ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here