آموزش گذاشتن استوری بر روی اینستاگرام

0

آموزش گذاشتن استوری بر روی اینستاگرام

یکی از قابلیت‌های بسیار جالب اپلیکیشن اینستاگرام، امکان گذاشتن استوری است، استوری به شما این امکان را می‌دهد که داستان روزمره‌ی زندگی خود را برای دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید، همچنین استوری می‌تواند مانع از پست کردن بیهوده‌ی مطالب بر روی اکانت شما شود. استوری های تنها ۲۴ ساعت قابل‌نمایش هستند و پس‌ازآن به‌صورت کامل از روی پروفایل شما پاک می‌شوند، شما می‌توانید در استوری خود علاوه برعکس، فیلم‌های کوتاه نیز پست کرده و با استفاده از قابلیت‌هایی که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده تغییراتی را نیز بر روی آن‌ها لحاظ کنید.
از دیگر قابلیت‌های جالب استوری می‌توان به امکان مشاهده‌ی افرادی که استوری شمارا دیده‌اند اشاره کرد. پس از سو استفاده‌های فراوان، اینستاگرام برای افزایش امنیت کاربران در هنگام انتشار استوری، قابلیتی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده که در صورت اسکرین شات گرفتن از پست شما در استوری، اپلیکیشن اینستاگرام شمارا آگاه خواهد کرد.

آموزش گذاشتن استوری بر روی اینستاگرام:

۱) ابتدا از برگه خانه یا فید بر روی آیکون دوربین که در عکس زیر مشخص‌شده است کلیک کنید.

How Post a Story on Instagram 1

۲) سپس برای گرفتن عکس بر روی دکمه‌ی مشخص‌شده در عکس زیر یک‌بار کلیک کنید، برای گرفتن فیلم، شما باید دست خود را بر روی دکمه‌ی مشخص‌شده نگه‌دارید تا اپلیکیشن شروع به ضبط فیلم کند. برای انتخاب عکس یا فیلم از داخل گالری یا حافظه، شما باید صفحه گوشی را به بالا بکشید یا به‌اصطلاح swipe up کنید، پس از انتخاب فیلم یا عکس موردنظر، اگر سایز آن با صفحه‌نمایش شما همخوانی نداشت از گزینه‌ی change the size استفاده کنید.

How Post a Story on Instagram 2

۳) برای پست کردن چند عکس که به‌صورت پشت سر هم و همانند یک حلقه به نمایش درمی‌آیند بر روی Boomerang در پایین صفحه کلیک کرده و عکس‌های خود را بگیرید.

۴) برای ضبط یک ویدئوی برعکس که از آخر شروع به پخش می‌کند بر روی گزینه‌ی Rewind موجود در پایین صفحه کلیک کرده و ویدئو خود را با نگه‌داشتن دکمه، ضبط کنید.

۵) برای استفاده از قابلیت ضبط ویدئو با زوم خودکار بر روی اشیا از گزینه‌ی Superzoom در پایین صفحه استفاده کنید، پس از انتخاب این گزینه‌ی شی‌ء موردنظر خود را انتخاب کرده و شروع به ضبط کنید.

۶) برای خلق یک ویدئوی ناپیوسته یا به‌اصطلاح Stop-Motion گزینه ها را سمت چپ بکشید (Swipe left) و سپس بر روی گزینه‌ی Stop-Motion کلیک کنید، پس از گرفتن عکس‌های خود بر روی گزینه‌ی Done کلیک کنید تا عکس‌های شما به‌صورت یک ویدئو درآیند.

۷) برای افزودن تاریخ، نوشته و یا استیکر به استوری خود می‌توانید از گزینه‌هایی که در عکس زیر مشخص‌شده‌اند استفاده کنید، برای حذف آن‌ها از گزینه Undo استفاده کرده و برای تائید و نمایش آن‌ها بر روی Done کلیک کنید.

How Post a Story on Instagram 3

۸) درنهایت پس از طی کردن مراحل بالابر روی Send to کلیک کرده و در مرحله ی بعد روی Your Story کلیک کنید تا استوری شما به اشتراک گذاشته شود.

اگر در انجام مراحل بالا به مشکل برخورد کردید یا اینکه خواهان اطلاعات بیشتر در خصوص گذاشتن استوری بر روی اینستاگرام هستید با متخصصان سیسبان تماس گرفته تا شمارا راهنمایی کنند.

شماره تماس: ۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here