آموزش خالی کردن حافظه‌ی گوشی

0

آموزش خالی کردن حافظه‌ی گوشی

یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی‌های هوشمند همیشه با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، مشکل پر شدن حافظه‌ی داخلی گوشی است، این مشکل معمولاً پس از مدتی برای تمامی گوشی‌ها پیش می‌آید، دلیل رخ دادن این مشکل نیز نصب برنامه‌های متنوع و انباشته شدن فایل‌های اضافه بر روی یکدیگر است، شما می‌توانید برای افزایش حافظه‌ی داخلی خود درگوشی‌های اندروید از حافظه‌ی مموری کارت استفاده کنید، استفاده از مموری کارت علاوه برافزایش حافظه‌ی گوشی شما، باعث می‌شود شما مجبور به حذف اطلاعات حافظه‌ی داخلی گوشی خود نباشید. اما برخی مواقع پیش می‌آید که شما قادر به استفاده از مموری کارت نیستید یا اینکه گوشی شما به دلیل کمبود حافظه‌ی داخلی بسیار کند شده است، حتی برخی از گوشی‌ها اجازه‌ی ذخیره اطلاعات بر روی حافظه‌ی مموری را نمی‌دهند، در این مواقع شما باید از راه‌های دیگری استفاده کنید که ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره‌کرده‌ایم.

آیفون:
دارندگان گوشی‌ها و تبلت های اپل معمولاً به دلیل بک آپ گرفتن خودکار گوشی با مشکل کمبود حافظه‌ی داخلی مواجه می‌شوند، در این مواقع شما باید فایل‌های بک آپ خود را در فضای iCloud ذخیره کنید، به تنظیمات گوشی رفته و گزینه‌ی iCloud و ذخیره بر روی فضای ابری را فعال کنید. برخی از برنامه‌های همانند تلگرام نیز فضای زیادی از حافظه‌ی گوشی شمارا اشغال می‌کنند به فایل منیجر خود رفته و پوشه‌ی مربوط به این برنامه‌ها را پاک‌کنید.

اندروید:
کاربران اندروید نیز همانند کاربران گوشی‌های اپل برای خالی کردن حافظه‌ی داخلی گوشی خود ابتدا باید به فایل منیجر مراجعه کنند و در آنجا پوشه‌ها و فایل‌های اضافی که نیازی به آن‌ها ندارند را پاک کنند معمولاً دو پوشه‌ی Android و Telegram بیشترین حجم ممکن را درگوشی‌های اندرویدی اشغال می‌کنند، پس ابتدا این دو پوشه را حذف کنید. پس‌ازآن به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته و بر روی قسمت حافظه یا storage کلیک کنید، شما می‌توانید از این قسمت محل پیش‌فرض نصب و ذخیره‌ی فایل‌های خود را از حافظه‌ی داخلی به مموری کارت تغییر دهید. درنهایت به بخش برنامه‌ها از قسمت تنظیمات خود رفته و با کلیک بر روی نام برنامه‌ها از قسمت Data حافظه‌ی کش آن‌ها را پاک‌کنید. توجه داشته باشید که برخی از برنامه‌ها حافظه‌ی زیادی را از گوشی شما اشغال می‌کنند، شما می‌توانید با حذف آن‌ها حافظه‌ی بیشتری را برای خود آزادسازی کنید.

آموزش خالی کردن حافظه‌ی گوشی

اگر همچنان با مشکل کمبود حافظه‌ی داخلی بر روی گوشی خود روبه‌رو هستید با کارشناسان سیسبان تماس حاصل فرمایید تا شمارا راهنمایی کنند.

شماره تماس: ۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here