فراموش کردن رمز ویندوز xp

0

فراموش کردن رمز ویندوز xp :

در صورتی که رمز ویندوز خود خود را فراموش کرده اید میتوان با روش های زیر رمز فراموش شده را پاک کنید تا به ویندوز دسترسی پیدا کنید. باید توجه داشته باشید با دو روش زیر میتوان رمز ویندوز را پاک نمود و بعد از آن دوباره بر روی ویندوز خود رمز بگذارید. برای رمزگشایی و باز کردن رمز ویندوز در مقاله ای جدا برای حرفه ای تر ها به آن میپردازیم که میتوانید آن را از اینجا مشاهده نمایید !

روش اول : اگر روی administrator | حساب مدیر ، رمز نباشد !

مرحله اول
WINXP1

روی صفحه ورود رمز ویندوز کلید Alt+Ctrl رو نگه داشته و دوبار کلید delete  را فشار داده تا صفحه ورود administrator برای شما باز شود ؛

مانند تصویر فیلد مربوط به نام کاربری را با administrator پر کرده و پسورد را خالی بگذارید .

اگر روی حساب مدیریتی سیستم شما رمز نباشد وارد سیستم شده و اجازه دارید که رمز ویندوز را از روی سیستم پاک کنید. برای اینکار وارد control panel شده و  user account  را باز کنید ، سپس همان نام کاربری که پسورد آن را فراموش کرده اید انتخاب کرده و گزینه remove password  را انتخاب کنید تا رمز ویندوز پاک شود .

روش دوم : استفاده از Safe mode | حالت امن 

اگر روی قسمت administrator خود رمز گذاشته اید کامپیوتر خود را روشن کرده و قبل از بالا آمدن سیستم ، کلید f8  را فشار داده تا یک منو شامل چند گزینه مانند عکس زیر را مشاهده نمایید :

از این منو گزینه safe mode را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه وارد حالت امن ویندوز می شوید در این بخش باید مراحل زیر را طی کنیم :

۱- از بخش  start  گزینه  run  را انتخاب کنید؛ در این بخش در قسمت متنی  Control userpasswords2 را وارد کرده و تایید کنید تا صفحه  User Accounts  برای شما باز شود ؛

در قدم بعدی یوزر مورد نظر را انتخاب کرده و reset password  بزنید تا رمز شما پاک شود.

در مقاله بعدی ( اینجا کلیک کنید ) روش حرفه ای تری برای به دست آوردن رمز ویندوز ارائه میکنیم.

در نهایت امیدوارم از آموزش ارائه شده استفاده کرده باشید.

در صورت بروز هر گونه مشکل کارشناسان ما آماده پاسخگویی به مشکلات شما هستند.

شماره تماس از سراسر کشور :

۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از تهران :

۱۴۶۱ ۲۳۰ ۹۰۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here