فراموشی رمز در ویندوز xp قسمت ۲

0

فراموش کردن رمز ویندوز xp | قسمت ۲

همانطور که در قسمت قبل دو مورد از راه حل های موجود برای فراموشی رمز در ویندوز xp برایتان توضیح دادیم ، در این مقاله به صورت پیشرفته تری به بررسی و حل مشکل فراموشی رمز در ویندوز xp میپردازیم . در ادامه با ما همراه باشید :

حالت ساخت یوزر جدید :

در صورتی که رمز ویندوز xp خود را فراموش کرده اید و نمیخواهید که این رمز پاک شود اما نیاز به ورود به ویندوز دارید میتوانید با انجام این روش بدون پاک کردن رمز ویندوز خود وارد شوید .در این روش سعی داریم بدون پاک کردن رمز ویندوز و بدون داشتن رمز اکانت administrator برای خود یک اکانت ساخنه و وارد سیستم شوید .

در این روش به سی دی ویندوز نیاز داریم. ابتدا باید از روی بوت سی دی نصب ویندوز بالا بیایم در قسمت اول کلید enter  را بزنید در صفحه ی بعد کلید f8 را برای تایید قوانین بزنید .

مرحله اول

حالا به شما پیغامی مبنی بر اینکه ویندوز روی سیستم شما پیدا کرده میدهد و دوگزینه برای شما نمایش میدهد. در این قسمت با فشار دادن کلید R وارد بخش تعمیر ویندوز خود میشوید :

 

بعد از انجام کار و کپی فایل های خود سیستم شما ریستارت میشود.بعد از بالا آمدن وارد بخش نصب گرافیکی میشود :

 

در این قسمت از کلید ترکیبی Shift+f10 استفاده کنید تا COMMAND PROMPT  برای شما باز شود :

در این صفحه دستور CONTROL USERPASSWORDS2 را وارد کنید تا یوزرهای فعال روی ویندوز به شما نمایش داده شود.حال میتوانید وارد هرکدام از یوزر هایی که میخواهید شوید و ریست پسورد را بزنید تا رمز انها پاک شود در قسمت پایین صفحه میتوانید بدون داشتن پسورد قبلی پسورد جدید برای سیستم بگذارید اما اگر نمیخواهید رمز را تغییر داده یه یوزر جدید برای خود ساخته و بعد اجازه دهید کار نصب به اتمام برسد بعد از بالا امدن ویندوز میتوانید با یوزر جدید وارد شوید

با این روش بدون اینکه رمز ویندوز را داشته باشیم میتوانیم با ساخت یک یوزر جدید وارد سیستم شویم و بعد از اتمام کار با همین روش یوزر ساختته شده را پاک کنیم .

در نهایت امیدوارم از آموزش ارائه شده استفاده کرده باشید.

در صورت بروز هر گونه مشکل کارشناسان ما آماده پاسخگویی به مشکلات شما هستند.

شماره تماس از سراسر کشور :

۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از تهران :

۱۴۶۱ ۲۳۰ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here