آموزش ساخت نظرسنجی اینستاگرام

0
instageram

آیا به دنبال راهی برای جلب مشارکت مخاطبان خود در اینستاگرام هستید ؟ میخواهید بازخورد بیشتری از مخاطبان در دایرکت خود داشته باشید؟ در این مقاله میخواهیم نحوه ی ساخت سوال و جواب اینستاگرام و نحوه ی رصد و بررسی آن را به شما آموزش دهیم

قابلیت سوال و جواب فقط در قسمت استوری اینستاگرام فعال است ، پس برای استفاده از این قابلیت ابتدا یک استوری ایجاد کنید.

۱-ایجاد یک استوری

برای بازخورد بهتر سوال و جواب،استوری باید دارای محتوای مرتبط با سوال و جواب موردنظر باشد.

عکس بگیرید و یا متن وعکس پس زمینه را برای آن انتخاب کنید  سپس به آن فیلتر و متن و شکلک ویا دست نوشته اضافه کنید ولی مقداری فضای خالی برای قرار دادن سوال و جواب باقی بگذارید.

۲-سوال و جواب را به استوری اضافه کنید

برای ساخت،سوال و جواب اینستاگرامی ابتدا بر روی آیکون استیکرها ضربه بزنید(شکل آن شبیه یک مربعی با یک صورت است).در قسمت بالای صفحه ی استوری استیکر POLL را انتخاب کنید.

live instageram

سپس گزینه ی طرح سوال و مربع بله/خیر برای شما نمایان می شود.

ask qu

سوالی که قصد پرسیدن آن را دارید در قسمت ورودی متن،وارد کنید.شما هر سوالی که بخواهید را می توانید از مخاطبان خود بپرسید؛پس خلاق باشید!

در زیر روش هایی را برای انجام آن مشاهده میکنید

story

برای شخصی سازی جواب ها میتوانید روی هر کدام از مربع ها(بله/خیر)ضربه بزنید و متن یا گزینه مورد نظر خود را بجای جواب بنویسید.

شما میتوانید هر متنی را به عنوان جواب در این مربع ها قرار دهید.البته توجه داشته باشید که حداکثر طول این جواب ها ۲۶ کاراکتر می باشد.ولی جواب های شما محدود به پاسخ های دوگزینه ای است(بله/خیر).

۳-سوال و جواب را قرار دهید

وقتی که مرحله ی شخصی سازی سوال و جواب به پایان رسید،بر روی قسمت تیک یا دکمه Done که در گوشه ی بالا-راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

پس از آن استیکر سوال و جواب در مرکز صفحه ی شما قرار میگیرد و مانند سایر استیکر ها میتوانید با نگه داشتن انگشت ،مکان آن را در صفحه تغییر دهید وبا حالت زوم دوانگشتی،آن را اندازه آن را تغییر دهید.

استوری خود را منتشر کنید

۴-استوری خود را کامل کنید و آن را ارسال کنید.

پس از این قسمت بازدید کنندگان می توانند با مشاهده ی استوری شما به سوال شما هم پاسخ دهند.بازدیدکنندگانی هم که برای اولین بار این قابلیت ر ا تجربه میکنند با دریافت یک اعلان از شیوه ی کارکرد آن باخبر می شوند.

۵-بررسی نتایج سوال و جواب

پس از اینکه استوری خود را منتشر کردید از فعال بودن نمایش اعلان برنامه اینستاگرام مطمئن شوید.به محض اینکه یکی از دوستان شما به سوال جواب دهد،اینستاگرام با نمایش اعلان به شما اطلاع میدهد.

برای نمایش همه ی نتایج سوال و جواب ، استوری خود را باز کنید و در قسمت پایین صفحه بر روی بازدیدکنندگان ضربه بزنید و یا درصفحه ی استوری خود انگشت خود را از پایین به بالا بکشید.

در صفحه ی تحلیل نتایج ، بر روی شکل چشم (با شکل نمودار اشتباه نگیرید)بزنید.

در این صفحه تمام جزئیات شامل افرادی که استوری شما را دیده اند و هچنین چه افرادی چه جوابی داده اند ،مشخص شده است.

توجه داشته باشید که این نتایج پس از گذشت ۲۴ ساعت از زمان انتشار استوری،دیگر قابل مشاهده نیستند.

در صورت بروز هر گونه مشکل در ساخت استوری های اینستاگرام خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به صورت تلفنی مشکلات شما را بر طرف نمایند.

 

شماره تماس از سراسر کشور :

 

۱۴۶۱ ۹۰۷ ۹۰۹

 

شماره تماس از تهران :

 

۱۴۶۱ ۲۳۰ ۹۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here